W roku szkolnym 2024/2025, w szkołach prowadzonych przez Powiat Żyrardowski, do egzaminu maturalnego przystąpiło 329 absolwentów liceów i techników.
Maturę zdało 283 uczniów, co stanowi 86 % ogółu.
| Lp. | Nazwa szkoły | Zawód | Przystąpiło do matury | Zdało maturę | Prawo do poprawki | Zdawalność % | Przystąpiło do poprawki | Zdało poprawkę | Ogólna zdawalność po poprawkach |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Zespół Szkół nr 1 w Żyrardowie | Technik mechatronik | 13 | 11 | 2 | 85,00% | 2 | 2 | 100,00% |
| Tech. odn. źródeł en. | 2 | 2 | 0 | 100,00% | 100,00% | ||||
| Technik elektryk | 5 | 3 | 2 | 60,00% | 2 | 1 | 80,00% | ||
| Technik informatyk | 32 | 25 | 5 | 78,00% | 5 | 4 | 91,00% | ||
| Technik logistyk | 13 | 7 | 2 | 54,00% | 2 | 2 | 69,00% | ||
| Technik fot. i multim. | 22 | 19 | 3 | 86,00% | 3 | 2 | 95,00% | ||
| Razem | 87 | 67 | 14 | 77,00% | 14 | 11 | 90,00% | ||
| 2. | Zespół Szkół nr 2 w Żyrardowie | Technik spedytor | 2 | 2 | 0 | 100,00% | 100,00% | ||
| Technik żywienia i usł. gastronomicznych | 7 | 7 | 0 | 100,00% | 100,00% | ||||
| Technik ekonomista | 7 | 7 | 0 | 100,00% | 100,00% | ||||
| Liceum | 33 | 20 | 10 | 61,00% | 10 | 5 | 76,00% | ||
| Razem | 49 | 36 | 10 | 73,00% | 10 | 5 | 84,00% | ||
| 3. | Zespół Szkół nr 3 im. Marii Skłodowskiej -Curie w Wiskitkach | Technik informatyk | 22 | 15 | 6 | 68,00% | 6 | 2 | 77,00% |
| Technik hotelarstwa | 13 | 5 | 5 | 38,00% | 4 | 3 | 62,00% | ||
| Liceum | 37 | 19 | 13 | 51,00% | 13 | 5 | 65,00% | ||
| Razem | 72 | 39 | 24 | 54,00% | 23 | 10 | 68,00% | ||
| 4. | Zespół Szkół w Mszczonowie | Technik hotelarstwa | 1 | 1 | 0 | 100,00% | 100,00% | ||
| Technik ekonomista | 8 | 8 | 0 | 100,00% | 100,00% | ||||
| Technik spedytor | 16 | 13 | 2 | 81,00% | 2 | 1 | 88,00% | ||
| Technik ogrodnik | 4 | 0 | 3 | 0,00% | 3 | 3 | 75,00% | ||
| Razem | 29 | 22 | 5 | 76,00% | 5 | 4 | 90,00% | ||
| 5. | Liceum Ogólnokształcące im. Szarych Szeregów w Mszczonowie | Liceum | 26 | 23 | 23 | 88,00% | 3 | 2 | 96,00% |
| 6. | Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej | Liceum | 58 | 53 | 4 | 91,00% | 4 | 3 | 97,00% |
| 7. | Liceum Ogólnokształcące SMS w Kolarstwie w Żyrardowie | Liceum | 8 | 8 | 8 | 100,00% | 100,00% | ||
| 329 | 248 | 88 | 75,00% | 59 | 35 | 86,00% | |||
Corocznie uczniowie ostatnich klas techników przystępują do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
W roku szkolnym 2024/2025 wyniki ukształtowały się następująco:
| Lp. | Nazwa szkoły | Zawód | Liczba uczniów uprawnionych do przystąpienia do egzaminu | Przystąpiło do egzaminu | Zdało część teoretyczną | Zdało część praktyczną | Otrzymało dyplom | Zdawalność |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Zespół Szkół nr 1 w Żyrardowie | Technik mechatronik | 15 | 15 | 11 | 14 | 11 | 73% |
| Tech. odn. źródeł en. | 5 | 5 | 5 | 2 | 2 | 40% | ||
| Technik elektryk | 7 | 7 | 6 | 5 | 5 | 71% | ||
| Technik informatyk | 38 | 38 | 30 | 16 | 16 | 42% | ||
| Technik logistyk | 20 | 20 | 19 | 15 | 15 | 75% | ||
| Technik fot. i multim. | 30 | 30 | 29 | 25 | 25 | 83% | ||
| Razem | 115 | 115 | 100 | 77 | 74 | 64% | ||
| 2. | Zespół Szkół nr 2 w Żyrardowie | Technik ekonomista | 9 | 9 | 8 | 9 | 8 | 89% |
| Technik żyw. i usł. gas. | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 100% | ||
| Razem | 25 | 25 | 24 | 25 | 24 | 96% | ||
| 3. | Zespół Szkół nr 3 w Wiskitkach | Technik informatyk | 22 | 22 | 21 | 14 | 13 | 59% |
| Technik hotelarstwa | 14 | 14 | 13 | 12 | 10 | 71% | ||
| Razem | 36 | 36 | 34 | 26 | 23 | 64% | ||
| 4. | Zespół Szkół w Mszczonowie | Technik hotelarstwa | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 100% |
| Technik ekonomista | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 100% | ||
| Technik spedytor | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 100% | ||
| Technik ogrodnik | 8 | 8 | 6 | 6 | 6 | 75% | ||
| Razem | 41 | 41 | 39 | 39 | 39 | 94% | ||
| RAZEM | 216 | 216 | 196 | 166 | 159 | 74,00% | ||
W szkołach prowadzonych przez Powiat Żyrardowski egzamin ósmoklasisty przeprowadzany był tylko w Szkole Podstawowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie.
Wyniki kształtowały się na następującym poziomie:
- język polski – 34%
- matematyka – 59%
- język angielski – 60%
